İngilizce Dil Bilgisi Atölyesi


İşleyiş

Çeviri Topluluğu Proje Birimi olarak tasarladığımız İngilizce Dil Bilgisi Atölyesi sizlere İngilizce dilini uzman moderatörümüzden öğrenme fırsatı sunuyor. Moderatörümüz ve de ekip arkadaşlarımız tarafından yürütülen atölyemiz haftada bir gün olup amfide düzenlenmektedir. Birimimizin moderatörü tarafından özel olarak hazırlanmış müfredata göre yürütülen bu atölye A1.0 A1 A2 üyelerimiz için idealdir. İngilizce, tüm dünyada yaygın bir biçimde kabul edilmektedir. Yahut zaten mevcut bir İngilizce seviyeniz varsa, iş dünyasına herkesten bir adım önde başlarsınız. Yöntem ve sistem olarak bir ders ortamı sunan atölyemizde sene sonu belgelendirmemiz mevcuttur. Hem bir sertifika hem de dil edinimi kazanabileceğiniz atölyemize dile ilgisi olan herkesi bekliyoruz.

Neden İngilizce Dil Bilgisi Atölyesine katılmalıyım?

  • Dünyanın en yaygın konuşulan dilidir. İngilizce dünya çapında en çok kullanılan ve konuşulan dildir. En az 5 kişiden birinin İngilizce konuşabildiğini ya da anlayabildiğini düşünürsek eğer, dünyanın ikinci dilinin geri kalanıdır diyebiliriz. Bugün baktığımızda Mandarin Çincesi ve İspanyolca genel olarak daha fazla insanın anadili olsa da, dünyadaki çoğu insan anadillerinden sonra İngilizce öğrenmeyi tercih ediyor. Dolayısıyla bu da İngilizceyi, öğrenebileceğiniz en yararlı dillerden biri yapıyor. 

  • Daha iyi iş ve maaş imkanları sunar.Günümüzde şirketler, daha uluslararası hale gelirken kazanabileceğiniz en önemli beceriler arasında ise İngilizce geliyor. Dolayısıyla ister Çin isterseniz de Almanya’ya gidin İngilizce dil bilginizle çalışabileceğiniz şirketler ve iş imkanları oldukça fazladır. Üstelik iyi maaş seçenekleri, öğrencilerin İngilizceyi öğrenmeleri için en önemli teşviklerden. Aralarında Google, IBM, Facebook, Apple gibi dev teknoloji şirketlerine ev sahipliği yapan Amerika ya da Hyundai, LG, Samsung, Kia gibi şirketleri ile göz dolduran Güney Kore size sahip olduğunuz İngilizce ile yepyeni kapılar açarken, bugün Pekin’deki Airbus, Renault, Samsung, Microsoft gibi şirketler ile Japonya’daki Amazon ve eBay çalışanlarının İngilizce bilmesini zorunlu kılmıştır. 

  • Akademik çalışmaların dilidir. Dünyadaki akademik çalışmaların ve araştırma yazılarının yaklaşık %80’inin İngilizce olarak yazıldığını biliyor muydunuz? Aralarında Harvard, Stanford, Cambridge, Oxford gibi çok sayıda prestijli ve saygın uluslararası üniversitelerde teknolojik, bilimsel ve teorik araştırmalarda yer almak için her yıl dünyanın farklı ülkelerinden araştırmacılar ve öğrenciler hem projelerini yayınlatmak hem de akademik çalışmalardan en iyi şekilde yararlanmak için İngilizceye ihtiyaç duyarlar.