İtalyanca Dil Bilgisi Atölyesi


İşleyiş

Çeviri Topluluğu Proje Birimi olarak tasarladığımız İtalyanca Dil Bilgisi Atölyesi sizlere İtalyanca dilini uzman moderatörlerimizden öğrenme fırsatı sunuyor. Moderatörlerimiz ve de ekip arkadaşlarımız tarafından yürütülen atölyemiz haftada bir gün olup amfide düzenlenmektedir. Birimimizin moderatörü tarafından özel olarak hazırlanmış müfredata göre yürütülen bu atölye A1.0 A1 A2 üyelerimiz için idealdir. Yöntem ve sistem olarak bir ders ortamı sunan atölyemizde sene sonu belgelendirmemiz mevcuttur. Hem bir sertifika hem de dil edinimi kazanabileceğiniz atölyemize dile ilgisi olan herkesi bekliyoruz.

Neden İtalyanca Dil Bilgisi Atölyesine katılmalıyım?

  •  İtalyanca İş Dünyası İçin İdeal Bir Dildir. Coca Cola ve Visa markalarından sonra “Made in Italy” ibaresi, dünyanın en çok tanınan ibarelerinden biri. Benetton, Barilla, Ferrari, Armani, Manfrotto gibi markalar ürettikleri olağanüstü kaliteli ürünlerle tüm dünyada tanınıyorlar. Oldukça güçlü bir ekonomisi olan İtalya ile iş yapan şirketler de İtalyanca bilen çalışanlara daha çok öncelik tanıyorlar. Bugün 7000’den fazla ABD firması İtalya’da faaliyet gösteriyor. Ayrıca General Electric, Citibank, IBM, ExonMobil, Chrysler gibi dünya markalarının da İtalya’da merkezleri bulunuyor.

  • Uluslararası iş piyasası dilidir. İtalyanca ve İngilizce konuşabilme yetisi, uluslararası iş piyasasında büyük bir avantajdır. İtalyanca bilgisi, İtalya’daki ve dünyanın İtalyanca konuşulan diğer bölgelerindeki İtalyan şirketlerinin kapılarını açar. Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri ve yabancı yatırım için önde gelen bir varış noktası olan İtalya, önemli bir ekonomik ortaktır. Bu nedenle akıcı konuştuğunuz takdirde kariyerinizde hayal bile edemeyeceğiniz noktalara ulaşabilirsiniz.

  • İtalyanca bir Kültür dilidir. İtalyanca öğrenmek, neredeyse sonsuz bir tarihî bilgiyi size sunabilir! İtalyan kültürü ve tarihi, oldukça eskiye dayanır. Dilin doğduğu ülke olan Roma İmparatorluğu, uzun yıllar boyunca büyük bir toprak parçasına hükmetmiştir. Bu nedenle İtalyanca yazılmış birçok eski eser, anlaşma, devlet yazışmaları veya bunlara benzer pek çok tarihî belge bulunur. İtalyanca öğrenmek, devlet arşivlerinde ve müzelerde korunan bütün bu belgeleri orijinal dilinden okumanıza olanak sağlayabilir.

  • İtalyanca bir eğitim dilidir. İtalyanca öğrenmek çok değerlidir. Faydalar hem somut hem de soyuttur. Örneğin, İtalyanca’yı akıcı bir şekilde öğrendiyseniz, bir İtalyan üniversitesine gidip çok düşük bir fiyata bir Lisans veya Lisansüstü derece alabilirsiniz. Yaşam maliyetini hesaba katsanız bile, Schengen bölgesindeki ülkelere nazaran daha ucuz olacaktır.


ci vediamo, ciao!

Moderatörlerimiz