Almanca Konuşma Kulübü


İşleyiş

Çeviri Topluluğu Proje Birimi olarak sizler için özenle tasarladığımız Almanca Konuşma Kulübü sosyal bir ortamda, moderatörlerimiz ve de ekip arkadaşlarımız eşliğinde konuşarak, Almancanızı hem geliştirebileceğiniz hem de kulak aşinalığı kazanabileceğiniz bir platformdur. Birim tarafından özel olarak hazırlanmış müfredata göre yürütülen bu kulüp, yöntem ve sistem olarak Ankarada tek Almanca Konuşma Kulübüdür. Sistemimiz tüm seviyelerdeki Almanca konuşurlarına hitap etmektedir.

Her haftasonu Zaytungda gerçekleştirdiğimiz Almanca Konuşma Kulübünde her seviye için hazırlanmış müfredatta “anlıyorum ama konuşamıyorum” diyen üyelerimize bile konuşabilecekleri konular yaratmaktayız. Amacımız Almancayla ilk defa tanışan üyelerimize kulak aşinalığı kazandırabilmekle beraber işin konuşma boyutuyla ilgili bir altyapı vermektir. Altyapısı olan üyelerimizi ise daha da akıcı konuşma yetisi sağlamayı hedeflemekteyiz.

Katıldığınız kulüp günlerinde üyelerimize sağladığımız konularla birlikte verilen konuları işleyip konuşarak, hedef dilin kültürünü tanımış olup, konuşmanızı deyim ve kalıplarla renklendirmiş olursunuz. Ayrıca ingilizce düşünme kapasitenizi geliştirip, konuşma içeriğinizi renklendirirsiniz. Sosyal bir ortamda arkadaş edinip ingilizcenizi geliştirmek istiyorsanız Almanca Konuşma Kulübü tam size göre!