Çeviri topluluğu proje birimi olarak tasarladığımız İspanyolca konuşma kulübümüz dil pratiği yapmak ve sosyalleşmek için bir etkinliktir. Dilinde akıcı moderatörlerimiz ile birlikte dilediğiniz kadar hata yapma fırsatı bulacak ve bir dilin en önemli bölümü olan konuşma kısmında kendinizi geliştirme şansı elde edeceksiniz.

Peki neden İspanyolca Konuşma Kulübüne katılmalıyım?

1) Öncelikle konuşma kulübümüz size Ankara’da başka hiçbir yerde bulamayacağınız sosyal bir dil pratik alanı sunar. Kulübümüzde istediğiniz söz alabilecek ve hemen hemen her konu hakkında konuşma fırsatı yakalayacaksınız.

2) İspanyol dili hakkında pratik yaptıkça kültürlerine dair farklı bir bakış açısı kazanacak ve onları tanıyacaksınız.

3) HÜÇEV’in sunduğu sınırsız sosyalleşme fırsatlarından yararlanıp birçok şey öğrenirken aynı zamanda hoş vakit geçireceksiniz.

4) Motivasyon eksikliği yaşıyorsanız burada, kulübümüzde, İspanyolca’da daha fazla ilerlemek için kendi sebeplerinizi bulacak ve yabancı dil eğitimine daha çok sarılacaksınız. Çünkü bir şeyi öğrenmenin en verimli yolu, onu isteyerek öğrenmektir.

5) İletişim becerilerinizi geliştirecek, hitabet yeteneğinizi ilerletecek ve dinleme konusunda farklı bir seviyeye ulaşacaksınız. Türlü aksanlarla konuşan arkadaşlarımızı anlamaya çalışacak ve bu sayede bu aksanlara aşina olacaksınız.

6) Bir dili konuşmanın yazmaktan çok daha zor olduğu fikrine aşinayız. Bu sebeple moderatörlerimiz sizi motive edecek ve bu dili konuşma konusunda kendinizi güvenmeye başlayacaksınız. Her hafta bir önceki haftaya kıyasla gelişiminizi görmek, sizi oldukça tatmin edecek.

7) İhtiyacınız olduğunda dilediğiniz gibi iletişime geçebileceğiniz bir toplulukla bağınız olacak. HÜÇEV’in yardımsever üyeleri İspanyolca konusunda desteğe ihtiyacınız olduğunda size yardım etmek için orada olacak. Çünkü biz HÜÇEV’i bir bütün olarak görürüz.