İşleyiş

Çeviri Topluluğu Proje Birimi olarak tasarladığımız Almanca Dil Bilgisi Atölyesi sizlere Almanca dilini uzman moderatörlerimizden öğrenme fırsatı sunuyor. Moderatörümüz ve de ekip arkadaşlarımız tarafından yürütülen atölyemiz haftada bir gün olup amfide düzenlenmektedir. Birimimizin moderatörü tarafından özel olarak hazırlanmış müfredata göre yürütülen bu atölye A1.0 A1 A2 (ZA1-KIDA2) üyelerimiz için idealdir. İngilizcenin temelini oluşturan Almanca, tüm dünyada yaygın bir biçimde kabul edilen İngilizceyi öğrenmek için de önemli bir adımdır. Yahut zaten mevcut bir İngilizce seviyeniz varsa, Almancaya da aşinalık hissedeceksiniz. Yöntem ve sistem olarak bir ders ortamı sunan atölyemizde sene sonu belgelendirmemiz mevcuttur. Hem bir sertifika hem de dil edinimi kazanabileceğiniz atölyemize dile ilgisi olan herkesi bekliyoruz.

Neden Almanca Dil Bilgisi Atölyesine katılmalıyım?

  • Almanca Dünyada en çok konuşulan diller arasındadır. Almanca, 125 milyon kişinin anadili ve ikinci dili olarak, dünya çapındaki en önemli dillerden biri. Avrupa’da 101 milyon kişinin anadili Almanca, AB kuruluşlarında İngilizce’den sonra Fransızca ile kullanılan en önemli “çalışma dilidir.”
  • Alman şirketleri küresel pazarda lider konumdadır. Özgeçmişinizde Almanca bilgisine sahip olmak, global şirketlerin kapısından girmenize yardımcı olacaktır. Almanya, çok sayıda ekonomik küresel markaya ev sahipliği yapmakta. Siemens, Volkswagen, Adidas ve Lufthansa dünyaca ünlü markalar ve şirketlerdir. Ülke aynı zamanda dünyanın en büyük bilgi teknolojileri fuarı CeBIT’in yanı sıra IFA tüketici elektroniği fuarı da dahil olmak üzere en büyük uluslararası fuarlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu arada Alman başkenti Berlin, yenilikçi girişimler için bir merkez olarak yer almakta. Sonuç olarak Almanca bilmek, kariyer fırsatlarınızı büyük ölçüde arttırma potansiyeline sahiptir.
  • Almanya, Türkiye’nin en önemli ticaret ortaklarındandır. Türkiye’de binlerce Alman şirketi bulunmaktadır ve her yıl 3 milyonu aşkın Alman turist Türkiye’yi ziyaret etmektedir. Almanca bilgisi iş piyasasında büyük avantaj sağlamaktadır. Gerek turizm sektöründe gerekse iş konusunda anlaşabilmeyi ve iş bulabilmeyi kolaylaştırmaktadır. Özellikle Antalya, Akdeniz ve Antakya bölgelerinde çalışmak isteyenlerin Almanca bilmesi işverenler tarafından istenmektedir.