İşleyiş

Çeviri Topluluğu Proje Birimi olarak tasarladığımız Fransızca Dil Bilgisi Atölyesi sizlere Fransızca dilini uzman moderatörlerimizden öğrenme fırsatı sunuyor. Moderatörlerimiz ve de ekip arkadaşlarımız tarafından yürütülen atölyemiz haftada bir gün olup amfide düzenlenmektedir. Birimimizin moderatörleri tarafından özel olarak hazırlanmış müfredata göre yürütülen bu atölye A1.0 A1 A2 (Debutant) üyelerimiz için idealdir. Yöntem ve sistem olarak bir ders ortamı sunan atölyemizde sene sonu belgelendirmemiz mevcuttur. Hem bir sertifika hem de dil edinimi kazanabileceğiniz atölyemize dile ilgisi olan herkesi bekliyoruz.

Neden Fransızca Dil Bilgisi Atölyesine katılmalıyım?

  •  Fransızca bir Dünya dilidir. Dünya genelinde 400 milyondan fazla insan Fransızca konuşmaktadır. Fransızca konuşan ülkelerden oluşan uluslararası bir organizasyon olan OIF, 88 üye Devlet ve hükümetten oluşmaktadır. Fransızca, İngilizce’den sonra en çok öğrenilen ikinci yabancı dildir bu nedenle Fransızcanızı bu kulüple beraber belli bir seviyeye getirmek kariyerinizi ve hayat planlamanızı bir üst seviyeye çıkaracaktır.
  • Uluslararası diplomasi dilidir. Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, UNESCO, NATO, UNICEF, Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve daha pek çok uluslararası örgütün resmi dillerinden biridir. Yani uluslararası ticaret ve uluslararası ilişkiler bölümlerinde okuyan ve böyle bir alanda kariyer planlaması yapmayı planlıyorsanız bu planın ilk sırasına Fransızca öğrenmeyi eklemeniz yerinde olur. Bu bakımdan uluslararası ilişkiler okuyan her üyemizin İngilizcenin yanında Fransızca öğrenmesini kolaylaştıracak bu kulübe bekleriz.
  • Uluslararası iş piyasası dilidir. Fransızca ve İngilizce konuşabilme yetisi, uluslararası iş piyasasında büyük bir avantajdır. Fransızca bilgisi, Fransa’daki ve dünyanın Fransızca konuşulan diğer bölgelerindeki Fransız şirketlerinin kapılarını açar. Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri ve yabancı yatırım için önde gelen bir varış noktası olan Fransa, önemli bir ekonomik ortaktır. Bu nedenle akıcı konuştuğunuz takdirde kariyerinizde hayal bile edemeyeceğiniz noktalara ulaşabilirsiniz.
  • Fransızca bir Kültür dilidir. Fransızca, Gastronomi, moda, tiyatro, görsel sanatlar, dans ve mimarlık dilidir. Fransızca bilgisi, orijinal Fransızca’daki harika edebiyat eserlerinin yanı sıra film ve şarkılara erişim sağlar. Victor Hugo, Marcel Proust, Edith Piaf, Charles Aznavour, Charles Baudelaire, Albert Camus ve daha binlerce ünlü sanatçının Fransızca eser ürettiğini göz önüne alırsak bu dili öğrenmek, sizi düşünce, sanat ve kültür alanında oldukça besleyecektir. Bu tür konulara sıkça yer verdiğimiz kulübümüz sizlere sanat ve kültür anlamında yeni bir kapı açacaktır.

à bientôt!