İşleyiş

Çeviri Topluluğu Proje Birimi olarak özenle tasarladığımız İngilizce Konuşma Kulübü sizler için sosyal bir ortamda, moderatörlerimiz ve de ekip arkadaşlarımız eşliğinde konuşarak, İngilizcenizi geliştirebileceğiniz bir platformdur. Birim tarafından özel olarak hazırlanmış müfredata göre yürütülen bu kulüp, yöntem ve sistem olarak Ankarada tektir. Sistemimiz “sosyal dil edinimi” üzerine kuruludur.

Her haftasonu cumartesi günleri 12.30-14.00 arasında Social Street’te gerçekleştirdiğimiz İngilizce Konuşma Kulübünde her seviye için hazırlanmış müfredatta “anlıyorum ama konuşamıyorum” diyen üyelerimize bile konuşabilecekleri konular yaratmaktayız. Amacımız İngilizceyle ilk defa tanışan üyelerimize kulak aşinalığı kazandırabilmekle beraber işin konuşma boyutuyla ilgili bir altyapı vermektir. Altyapısı olan üyelerimizi ise daha da akıcı konuşma yetisi sağlamayı hedeflemekteyiz.

Katıldığınız kulüp günlerinde üyelerimize sağladığımız konularla birlikte verilen konuları işleyip konuşarak, hedef dilin kültürünü tanımış olup, konuşmanızı deyim ve kalıplarla renklendirmiş olursunuz. Ayrıca ingilizce düşünme kapasitenizi geliştirip, konuşma içeriğinizi renklendirirsiniz. Sosyal bir ortamda arkadaş edinip ingilizcenizi geliştirmek istiyorsanız bu kulüp tam size göre!

Sizleri de aramızda görmek isteriz, Social Street’te görüşmek üzere!