İşleyiş

Çeviri Topluluğu Proje Birimi olarak tasarladığımız Rusça Dil Bilgisi Atölyesi sizlere Rusça dilini uzman moderatörlerimizden öğrenme fırsatı sunuyor. Moderatörlerimiz ve de ekip arkadaşlarımız tarafından yürütülen atölyemiz haftada bir gün olup amfide düzenlenmektedir. Birimimizin moderatörleri tarafından özel olarak hazırlanmış müfredata göre yürütülen bu atölye Rusça dilinde A1.0 A1 ve A2 üyelerimiz için idealdir. Kiril alfabesiyle başlayan müfredatımız yöntem ve sistem olarak bir ders ortamı sunmaktadır. Atölyemizde sene sonu belgelendirmemiz mevcuttur. Hem bir sertifika hem de dil edinimi kazanabileceğiniz atölyemize dile ilgisi olan herkesi bekliyoruz.

Neden Rusça Dil Bilgisi Atölyesine katılmalıyım?

  •  Rusça, Dünyanın En Çok Konuşulan Dillerinden Biridir. Dünyada en çok konuşulan diller arasında Rusça ilk on sırada yer almaktadır. Rusya ile beraber Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan, Moldova, Litvanya, Letonya, Tacikistan, Belarusya, Kırgızistan, ve İsrail’de de konuşulan dildir. Rusya’nın siyasi etkisiyle Doğu Avrupa’nın çoğunda popüler ikinci dil olmayı başarmıştır.
  • Rusça ekonomi piyasasında ve turizm sektöründe hakim dildir. Ekonomi veya ekonomi ile ilgili bir bölüm okuyorsunuz. Rusya, Orta Asya ve Doğu Avrupa’da çıkan iş imkanlarında Rusça bilmeniz gerekir. Rusça bildiğiniz takdirde bu iş imkanlarına çok kolay ulaşabilirsiniz. Özellikle 20 yıldır Rusya, ekonomik olarak büyük bir atılım içinde. Yeni Rus orta sınıfının doğması da Rusların dünyayı daha çok görmelerini, daha çok seyahat etmelerini sağlıyor. Bu bakımdan özellikle turizm sektöründe Rusça bilmek en az İngilizce bilmek kadar önemlidir diyebiliriz. Hele de ülkemizin tatil yörelerinde bu durum daha da büyük önem taşır.
  • Rusça Geleceğin Dilidir. CV’nizde Rusça bildiğinizi belirtir ve gerçekten en az orta düzeyde Rusça bilirseniz birçok alanda iş başvurunuz diğer adayların önüne geçebilir. Tabii Rusça gibi farklı bir alfabeye, farklı bir dil yapısına sahip bir dili konuşabiliyor olmak da sizin azminizi, çalışkanlığınızı gösteren bir işarettir. Diğer bir deyişle hem Türkiye’de hem de Rusça konuşulan ülkelerde çeşitli iş ve yatırım fırsatları için Rusça bilmek şahane bir özellik olacaktır.
  • Rusça bir kültür dilidir. Tolstoy, Çekov, Dostoyevski kitaplarını orijinal dilinde okumak istiyorsanız Rusça öğrenmelisiniz. Bu yazarların kitapları okunmaya değerdir bu sebeple kendi dilinizden ayrı orijinal diliyle de okumak isteyebilirsiniz. Bu sebeple Rusça’yı mutlaka öğrenmelisiniz.