İşleyiş

Çeviri Topluluğu olarak sizlere özel hazırladığımız müfredatıyla Fransızca Konuşma Kulübümüz, Proje Birimimizin yetkin ve kıdemli moderatörleri tarafından belirli bir müfredat ile yürütülmektedir. Klubümüz öncesinde belirlenen konularımız üyelerimize kulüp esnasında verilir. Böylece Konuşma Kulübü’nde, rastgele konuşmalar yapılmaz, Fransızca öğretim sistemine paralel konular işlenir.

Konuşma Kulübümüz başlangıç orta seviye ve ileri seviye için idealdir. Kıdemli moderatörlerimiz tarafından herkesin konuşması sağlanır. Müfredatta bulunan konular benzer şekilde herkesin ilgisini çekebilecek çeşitlilik içeren bir çok konu barındırır. Üyelerimiz üzerine konuşulan konularla alakalı düşüncelerini belirtebilirken her biri belli bir nesne ya da fikri de savunabilir ve karşı taraftaki olumsuzlukları belirtirler. Böylece öğrencilerin, konuşma ortamını benimsemeleri kolaylaşır ve bir fikri savunmaları sebebiyle konuşma istekleri artar.

Fransızca Konuşma Kulübümüzde belli bir program dahilinde aktiviteler ve konuşma günleri yapılması, üyelerimize kulübümüz öncesi temin edilen müfredat ve de moderatörlerimiz tarafından herkese söz hakkı tanınması sebebiyle, farklı yerlerde Fransızca eğitimi görmüş ya da görmemiş başlangıç orta seviye ve ileri seviye olması fark etmeksizin kulübümüzün üyelerinin bir arada konuşabilmelerine imkan sağlar. Fransızca konuşmanızı ilerletip aynı zamanda sosyal bir çevre edinmek istiyorsanız bu kulüp tam size göre!

Fransızca konuşma kulübümüz için her pazar 14.30-15.30 saatleri arasında sizleri de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!