İngilizce Dil Bilgisi Atölyesi


İşleyiş

Çeviri Topluluğu Proje Birimi olarak tasarladığımız İngilizce Dil Bilgisi Atölyesi sizlere İngilizceyi alanında uzman moderatörlerimizden öğrenme fırsatı sunuyor. Moderatörlerimiz ve de ekip arkadaşlarımız tarafından yürütülen atölyemiz haftada bir gün olup amfide düzenlenmektedir. Birimimizin moderatörleri tarafından özel olarak hazırlanmış müfredata göre yürütülen bu atölye A1.0 A1 A2 üyelerimiz için idealdir. İngilizce konuşma yazma ve de okuma yönlerinden kendinizi geliştirebileceğiniz bu atölyede yöntem ve sistem olarak bir ders ortamı sunulmaktadır. Atölyemizde sene sonu belgelendirmemiz mevcuttur. Hem bir sertifika hem de dil edinimi kazanabileceğiniz atölyemize dile ilgisi olan herkesi bekliyoruz.

Neden İngilizce Dil Bilgisi Atölyesine katılmalıyım?

  • İngilizce en yaygın olarak konuşulan dillerden biridir. Küreselleşen dünyanın ortak dili artık İngilizcedir. Dünyada neredeyse 1.2 milyar insan İngilizce konuşabiliyor. İş, eğitim, sanat, kültür ve eğlence dünyası; yani her alanda İngilizce en geçerli dil haline gelmiş durumda.
  • İngilizce bilmek seni kariyerinde ön plana çıkaracak. Kariyer basamaklarını tırmanmak için İngilizce şart. Global şirketler, çalışanlarına İngilizce bilmeyi ön koşuyor. Uluslararası konferanslar ve toplantılarda İngilizce konuşuluyor. Büyük yerli firmalar için de uluslararası bağlantılar büyük önem taşıyor. Bu yüzden hayalinizdeki işe girmek için İngilizce öğrenmeniz gerekiyor.
  • İngilizce bilmek daha kaliteli ve üst bir eğitim alma şansını sağlıyor.Türkiye’nin en iyi üniversitelerinin eğitim dili İngilizce. Lisansüstü eğitim ile kendinizi ilgilendiğiniz alanda daha da geliştirmek istediğinizde yurtdışında başta Harvard ve Oxford olmak üzere İngilizce ücretsiz online dersler ve de yüzyüze eğitim veren çok sayıda seçenek var. En iyi eğitimin büyük kariyerler için gerekli olduğunu düşünürsek İngilizce öğrenmek de bir ön basamak gibi görünüyor.
  • Arkadaş edinmek için İngilizce Konuşma Kulübümüz ideal bir platform. Kulübümüzde kendinizi sosyal bir ortamın içerisinde bulacaksınız! Bir çok bölümden bir çok insanla tanışma fırsatını sunan bu platform aynı zamanda size ilginizi çeken konular hakkında fikir paylaşımı yapma imkanı sunuyor. İster İngilizce öğrenme sürecinde olun ister konuşmanızı daha akıcı hale getirmek için kulubümüze katılıyor olun bir çok konuda konuşma fırsatı elde edeceksiniz. Unutmayın ki her partimizde en çok İngilizce Konuşma Kulübümüzün üyeleri eğleniyor.